TÜRKAK Yönetim Kurulu Toplantısı Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu toplantısı 19 Temmuz 2017 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet YÜCEL’ in başkanlığında Eskişehir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilmiştir.


Toplantı öncesi TÜRKAK Yönetim Kurulu, Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etmiş ve hem ülke gündemindeki konular hem de yapılacak etkinlikle ilgili görüş alış verişinde bulunulmuştur. Daha sonra TÜRKAK Yönetim Kurulunun aylık olağan toplantısı, Eskişehir Ticaret Odası toplantı salonunda yapılmıştır.


Toplantının ardından Oda Meclis salonunda, Eskişehir Valiliği temsilcileri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İl Müdürleri ve ilgili kamu kurumlarının temsilcileri, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, akredite kuruluş temsilcileri ve denetçi/teknik uzmanlarımızın da katıldığı bir panel düzenlenmiştir. Panel oturumunun açılış konuşmasını yapan Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Yücel Kurum faaliyetleri hakkında bilgiler vererek özellikle son yıllarda gerçekleşen önemli gelişmelere vurgu yapmıştır. Açılış konuşmasının ardından Kurumumuz Eğitim, Tanıtım ve Bilgilendirme Müdürü Sayın Erdinç MALHATUN, “Akreditasyon Hakkında Bilgilendirme ve Akreditasyonun Eskişehir’e Faydaları” konulu bir sunum gerçekleştirmiştir. Ayrıca Türk Akreditasyon Kurumu’nun 2016 yılı faaliyetleri ile 2017 yılı hedefleri, paydaşlarla yapılan işbirlikleri ve denetçi/teknik uzmanlarla ilgili çalışmalar hakkında katılımcılarla detaylı bilgiler paylaşmıştır.


Panelde katılımcılar tarafından dile getirilen sorular cevaplandırılmış, görüş ve öneriler değerlendirilmiştir. Bakanlık, Kurum, Kuruluş ve UDK’lardan gelen temsilciler tarafından farklı konularda talepler de dile getirilmiştir.  Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet YÜCEL ile Genel Sekreterimiz Sayın Dr. Halil İbrahim ÇETİN, temsilciler tarafından yöneltilen sorulara cevap vermiş, tavsiye ve önerilerle ilgili açıklamalarda bulunmuşlardır.


Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin GÜLER başta olmak üzere tüm ekibine, içten ve mükemmel ev sahipliği için teşekkür ederiz.
 


 

Yayınlanma Tarihi:25.07.2017