TÜRKAK SİSTEM AKREDİTASYON BAŞKANLIĞI DENETÇİ DENEYİM PAYLAŞIM TOPLANTISI 29-30 EYLÜL 2017/ANKARA

                TÜRKAK Sistem Akreditasyon Başkanlığı Denetçi Deneyim Paylaşım Toplantısı 29-30 Eylül 2017 tarihlerinde Ankara’da  gerçekleştirilmiştir.

                Toplantı ve eğitim niteliğinde düzenlenen  programda denetçilerimize TÜRKAK ve akreditasyon süreçleri ile denetimlerde dikkat edilmesi gereken prosedürler ve talimatlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

                Her yıl düzenlenen bu toplantılarda TÜRKAK politikalarının paylaşılması, akreditasyon alanında ulusal ve uluslararası gelişmelerin aktarılması, standart geçişleriyle ilgili bilgilendirme, YS belgelendirme alanı ile ilgili TÜRKAK rehberleri, prosedürleri ve diğer dokümanlarda yapılan revizyonlar hakkında bilgilendirme, EA CC ve IAF TC’deki son gelişmeler ve alınan kararlar hakkında bilgilendirme,  akreditasyon süreçlerinde ve teknik alanlarda yaşanan sorunların görüşülerek çözüm üretilmesi ve denetçi harmonizasyonunun sağlanması amaçlanmıştır. Denetçilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıların akreditasyon süreçlerini güçlendireceği düşünülmektedir.

                Toplantıya katılım sağlayan tüm denetçilerimize gösterdikleri ilgi için teşekkür ederiz.

 

Yayınlanma Tarihi:03.11.2017