AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ 22 EYLÜL 2018 TARİHİNDE ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Günümüzde sürdürülebilir hareketlilik türlerinin kullanımının teşviki ve kişilerin yaygın tercihlerinin çevresel etkilerine ilişkin farkındalık oluşturulması, kent içi ulaşımda yaya ve bisiklet ulaşımına imkân veren düzenlemelerin özendirilmesi, Akıllı Ulaşım Sistemlerine önem verilmesi amacıyla her yıl 16 – 22 Eylül tarihleri arasında Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Christian Berger;  22 Eylül 2018 Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilen “Otomobilsiz Gün” etkinliğine katılım sağlamışlardır. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı, bu tür etkinliklerin önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Kurumumuz Genel Sekreter Yardımcıları, Birim Başkanları ve personelinin de yer aldığı etkinlikler çerçevesinde, motorlu araç trafiğine kapatılan Bahçelievler 7. Cadde’de düzenlenen bisiklet turu ve yürüyüş gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen “Otomobilsiz Gün” etkinliği ve bisiklet turunun yanı sıra hafta boyunca çeşitli yarışmalar, çocuklara yönelik faaliyetler ve sokak sanatçılarının değişik performansları da organize edilmiştir.

Yayınlanma Tarihi:26.09.2018