TR MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS
TURKISH ACCREDITATION AGENCY

News

23.06.2021  News
TÜRKAK Yönetim Kurulu, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı başkanlığında, Kocaeli Sanayi Odası’nın kuruluş yıl dönümünde Kocaeli’de toplandı.

TÜRKAK Yönetim Kurulu, haziran ayı olağan toplantısını, Kocaeli Sanayi Odası’nın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle 22 Haziran 2021, Salı günü Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirdi. 

 
Toplantı öncesinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Marmara Koordinatörlüğü Çayırova Kampüsünü ziyaret eden TÜRKAK heyeti, burada TSE’nin akredite faaliyetleri hakkında bilgi alarak, kimya laboratuvarlarını gezdi. Ardından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Gebze Yerleşkesi Ulusal Metroloji Enstitüsü’ne (UME) geçen heyet, burada TÜBİTAK UME’nin faaliyet alanları ve yürüttüğü projelerle ilgili yapılan sunumun ardından, Elektromanyetik Uyumuluk (EMC) laboratuvarını inceledi.
 
Yönetim Kurulu Başkanı ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı başkanlığındaki TÜRKAK heyetinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkan vekili Salih Zeki Poyraz, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Banu Müderrisoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Barış Turabi, Yönetim Kurulu Üyesi ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zihni Serdar, Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Yalova Gökçe, Deney Akreditasyon Başkanı Serhat Gök, İş Geliştirme ve Projeler Müdürü Şakir Ömer Sarı ve Kurumsal İletişim Müdürü Ömer Karavelioğlu yer aldı.