T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
TÜRK AKREDİTASYON KURUMU

Duyurular

12.07.2021  Duyurular
Akreditasyon Uzman Yardımcılığı ve Hukuk Müşaviri Giriş Sınavına katılmaya hak kazananlar ve sınav takvimi duyurusu

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı ve Hukuk Müşaviri Giriş Sınavına Katılmaya Hak Kazananlar ve Sınav Takvimi Duyurusu

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı ve Hukuk Müşaviri Giriş Sınavına katılmaya hak kazananlar ve sınav takvimi için tıklayınız

Açıklamalar:

1.     Giriş sınavları, sınav takvimlerinde belirtilen tarihlerde Kurumun, Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No:1 Çankaya/Ankara adresinde yapılacaktır.

2.     Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar sınav tarihinde, fotoğraflı nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi geçerli bir kimlik belgesi ibraz ederek sınava alınacaklardır. Bu belgelerden birini ibraz edemeyen aday, mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacaktır.

3.     Sınava katılacak adayların, sınav saatlerinden en az 30 dakika önce sınav yerinde olması gerekmekte olup giriş sınavına Ankara dışından katılacak adayların, fiili sınav bitiş saatine göre seyahat planı oluşturmaları önerilmektedir. 

4.     Sınava katılacak adayların, sınav süresince COVID-19 virüs salgını ile mücadele çerçevesinde Kurum tarafından alınan tedbirlere uymaları gerekmektedir. Maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması ve temizlik kurallarına özen gösterilmesi zorunludur. 

 

İlanen duyurulur.​