T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
TÜRK AKREDİTASYON KURUMU

Genel

Sekreter
Genel Sekreter

Banu Müderrisoğlu, Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinden mezun olduktan sonra lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesinde yapmıştır.

Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyoloji MA programına devam etmiş ve daha sonra Chevening Bursunu kazanarak London City University​’de MA yüksek lisansını tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası burslarla Fransa, Lüksemburg, Ürdün’de çeşitli eğitim ve workshop programlarına katılmıştır.   

İş hayatına 2002 yılında gazetecilikle başlayan Müderrisoğlu, yurt içi ve yurt dışında özel sektörde farklı kurum ve kuruluşlarda görev yaptı. 2007 yılından bu yana TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde ve uluslararası kuruluşlarda kurumsal iletişim konusunda yöneticilik görevlerini üstlendi.

Medya- iletişim, istihdam, sivil toplum ve kamu diplomasisi alanlarında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu ve/veya Avrupa Birliği destekli, aralarında Avrupa Birliği Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Belediyeler Birliği, İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığının yer aldığı çok sayıda kamu kurumuna hizmet veren uluslararası projelerde yönetim ve uygulama görevlerini yürüttü.

2019 senesinden beri TÜRKAK Genel Sekreteri olarak görevini sürdüren Müderrisoğlu, ayrıca Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) ve Milli Havacılık Endüstrisi Komitesi (MİHENK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

1977 yılında Ankara’da doğan Müderrisoğlu iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.